WordPress SEO Yorum Eklentisi Kullanırken Dikkatli Olun

WordPress SEO Yorum Eklentisi Kullanırken Dikkatli Olun

Birçok site için kurulumu ve pratik kullanımıyla WordPress herkesin ihtiyaçlarını karşılayan hazır paket olarak yerini korumaktadır. Hatta SEO konusuna destek veren uygulama ve eklentileriyle de son noktayı koymaktadır. Öyle ki webmaster olmayan site sahiplerinin bile kolayca anlayıp uygulayabileceği ve etkili olabilecek SEO Eklentileri bulunmaktadır. Arama sonuçlarındaher sektörden binlerce firma, kendi sektörlerinde ve bölgelerinde üst sıralarda yer almak için SEO uyumluluğunu en çok destekleyen eklenti ve uygulamaları kullanmaktadırlar.   Dolayısıyla WordPress hazır paketi kullanan sitelerin SEO çalışmalarında kullandıklarında etkili olabilecek ama aynı zamanda risk taşıyan bir eklentiden bahsetmek istiyoruz. SEO Yorum Eklentisi olarak da ifade edebileceğimiz eklentinin adı SEO Super Comments eklentisidir.

SEO Super Comments eklentisi, içerik ya da makalenizi daha özgün, güncel hale getirmek, eklenti ve index sayılarınızı arttırmak konusunda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber yorumların karakter uzunluğu çok olduğunda sıkıntı yaratabilmektedir. SEO Yorum Eklentisi kullandığınızda yoğun bir SEO çalışması yapmanıza yardımcı olacaktır, ama bir yandan da risk altında olduğunuzu da bilmelisiniz.

SEO Yorum Eklentisi ile SEO Çalışmalarınıza Katkıda Bulunun

SEO Yorum Eklentisi olarak bahsettiğimiz eklentiyi, kendi sayfasından indirebilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra WordPress alt yapılı sitenizin Admin Paneline girebilirsiniz0. Sol tarafta bulunan bölümlerden “Eklentiler” sekmesinin altında yer alan “Yeni Ekle” sayfasına tıklayın. Tıkladığınızda, gelen ekranda, üst tarafta “Ara | Yükle | Öne Çıkan …” linklerini göreceksiniz. 2. Sırada yer alan “Yükle” sayfasına girmelisiniz. Açılan sayfada Gözat‘a tıklayarak eklentiyi seçin. “Şimdi Kur” butonuna tıklayarak eklentiyi sitenize kurabilirsiniz. Eklenti kurulmadan önce FTP bilgilerinizin girilmesi gerekecektir. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra yükleme başlayacaktır. Yükleme bittiğinde en son olarak da admin panelinden “Eklentiler” sayfasına girerek eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

SEO Yorum Eklentisi için söyleyebileceğimiz özelliklerini de belirtmek de fayda buluyoruz. SEO Super Comments eklentisi ile yorum yapan kişinin üzerine tıklayınca onun web sitesine değil, eklentinin özel olarak oluşturduğu sayfaya gitmektesiniz. Yönlendirilen sayfada da, yorumu yapan kişinin ismi ya da kullanıcı adına ait tüm yorumlar görüntülenmektedir. Herhangi bir yoruma girildiğinde de yorum, title olarak sayfa başlığında görülecektir. Bunların yanında bahsettiğimiz gibi SEO bakımından birçok yararı bulunan bir eklentidir. SEO Yorum Eklentisi için söyleyebileceğimiz tek bir özellik de ana sayfanızda bileşen olarak son yorumlar bölümünü eklerseniz, son yorum yazan okuyucunun linkine tıkladığınızda “404 Sayfa Bulunamadı” hata ekranı gelecektir.

 

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum