WordPress Etiket Kullanımı

WordPress sistemi içerisinde oluşturulan yazı ve içeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesi için birçok kriter olduğunu biliyoruz. Bu kriterlerden birisini de WordPress Etiket Kullanımı oluşturmaktadır. Oluşturulan her içeriğin arama motoru sonuçlarında ön plana çıkmasında önemli bir oynamaktadır. Ki birçok kişinin sırf SEO etkisi fazla olsun diyerek ilgili ilgisiz etiket seçimleri yapmaktadırlar. Yazılarınızın ya da içeriklerinizin her aramada her etiket ve anahtar kelimede çıkmasını istemeniz fayda getirmeyeceği gibi sitenizin arama motorları gözünde SEO optimizasyonu anlamında yetersiz gözükmenize neden olacaktır. Bu anlamda sizlerle etkili olacak WordPress Etiket Kullanımı ile ilgili detayları paylaşmak istiyoruz.

Herkesin bildiği gibi aslında doğru, ilgili etiketlerin tespit edilmesi, SEO çalışmalarının doğal olması açısından oldukça önemlidir. Söz konusu yazı ve içerik için belirlenen etiketler, mutlaka o yazı ve içerik ile doğrudan ilgili olmalıdır. Yine üstüne basarak söylüyoruz, sırf internet kullanıcıları her şekilde sitenize ulaşsın diyerek hem çok fazla etiket kullanmamalı hem de içerikle alakası olmayan etiketler kullanmamalısınız. WordPress Etiket Kullanımı yıllardır hatalı bir şekilde oluşturulmuştur ve hala da devam etmektedir. Başta gelen en büyük hatalardan birisi de etiketlerin aşırı kullanılması ve özellikle içerik ile hiçbir alakası olmayan etiketlerin SEO uyumlu olarak oluşturulmuş olduğuna inanılmasıdır.

 

WordPress Etiket Kullanımı Konusunda Dikkatli Davranın

tag density, wordpress etiket kullanımı, seo optimizasyonu, seo

WordPress Etiket Kullanımı, WordPress sistemi içerisinde oluşturulan yazı ve içeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesi için önemli bir kriter olduğunu biliyoruz.

 

WordPress Etiket Kullanımı konusunda önemli nokta hatta gözden kaçırılmaması gereken nokta oluşturduğunuz içerikler, yazdığınız yazıların ana temasına, odak anahtar kelimelerine en uygun etiketleri bulup eklemenizdir. Belirlediğiniz etiketler makale içerisinde geçmiyorsa veya çok az sayıda geçiyorsa, makale ile etiket uyuşmazlığı söz konudur. Bu durum da sitenizin SEO yapısını, puanını olumsuz olarak etkileyecektir. Etiket kullanımında dikkat etmeniz gereken noktaları belirterek, konuya açıklık getirelim. Etiketler içeriğinizde en çok kullanılan kelimelerden oluşmalıdır. Yazıda kullanılan etiket sayısı, yazının uzunluğuna bağlı olarak belirlenmelidir.

Yazıya ait meta bilgileri ile kullanılan etiketlerin uyumu SEO optimizasyonu için büyük bir artı olacaktır. Yazının uzunluğuna bağlı olarak orantılı şekilde WordPress Etiket Kullanımı ile spam yapma ya da algılanma ihtimalini ortadan kaldırmış oluruz. Yazı- etiket oranı %3 -%4 dersek, 100 kelimelik bir makale için 3 veya 4 etiket kullanımı normal olacaktır. Ancak bu 500 ya da 1000 kelimelik bir makale için 15 – 20 etiket kullanımı veya makale içi kelime sayısı arttıkça etiket artacaktır anlamına gelmemelidir. Çünkü kelime sayısı arttıkça, etiket kullanım oranı da düşmelidir. Daha iyi anlaşılması için örnek verelim. 100 kelime için 3 – 4 etiket seçimi gerçekleşiyorsa, 200 kelime için 5 – 6; 300 kelime için 7 – 8 etiket seçimi gerçekleşmelidir. Buradan çıkan en önemli sonuç, etiket yoğunluğu, makale kelime sayısı arttıkça azalmalıdır.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum