Site Boyutlarına göre SEO Analizi

Site Boyutlarına göre SEO Analizi

Site boyutlarına göre SEO analizi yapıldığında küçük ve büyük sitelerin birbirine kıyasla avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumlar bulunmaktadır. SEO açısından birçok kriterin devreye girdiği site boyutlarını değerlendirelim.

Arama motorlarında küçük boyutlu sitelerin daha kısa sürede kendilerini gösterip yükselişe geçmeleri daha kolay olmaktadır. Bunu da site boyutlarının küçük olmasına bağlı olarak aldıkları fazla reklam ve link satışlarından elde ettikleri gelirlere borçlu olduklarını söyleyebiliriz. Bununla beraber güvenlik açıkları bulunduğu için sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu açığı kapatabilmek için de site boyutunu yükseltmek gerekecektir. Küçük boyutlu sitelerin ziyaretçi kapasitelerinde de sorun yaşanabilmektedir. Belirli sayıda gelen ziyaretçilerin sayısında artış olmamaktadır. Tabi ki ziyaretçi sayısının azalması gibi bir durum olmayabilir ancak, büyük boyutlu sitelerin ziyaretçi sayılarında üst limit olmadığı için herhangi bir engel ile karşılaşmamaktadırlar.

Gelelim büyük boyutlu sitelerin sahip olduğu bazı sıkıntılara, boyutu büyük olan sitenin gerekliliklerinden birisi düzenli ve sürekli yeni içerik girilmesidir. Ziyaretçilerin ilgisini sürekli canlı tutup, onları kaybetmemek uğrusuna kaliteli içeriklerin devamlı olarak güncellenmesi gerekecektir. Bunun avantaja dönüştüğü kısım ise, büyük boyutlu sitelerin içerik üretimi için gereken uygulamalar konusunda yeterli yapıya sahiptirler. Site boyutlarına göre SEO analizi kapsamında Google tarafından olumlu yönde değerlenecek ve ona göre kendine sıralamada yer bulacaktır.

 

Site Boyutlarına göre SEO Analizi ile Hangisi Avantajlı?

 

boyutlarına göre, sitelerin seo durumu, seo analizi, site boyutları, seo,

Site boyutlarına göre SEO analizi yapıldığında küçük ve büyük sitelerin birbirine kıyasla avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumlar bulunmaktadır.

Küçük boyutlu siteler, Site boyutlarına göre SEO analizi yapılırsa, küçük boyutlu sitelerin satışı her zaman kolay olmaktadır. Sahip oldukları anahtar kelimelerle beraber daha uyumlu olabilecek backlinkler almaları olasıdır. Büyük boyutlu sitelerde ise bu durum ince bir çizgiyle ayrılmaktadır. O da, almak istedikleri backlinkler için sınırlı anahtar kelime etrafında dönmeleri gerekecek. Buna karşılık, büyük boyutlu siteler için de şöyle bir durum söz konusu; hedef anahtar kelimeniz dışında oluşturduğunuz içeriklerle de daha fazla ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz.

Sonuç olarak, web sitesi açarken ya da açtıktan sonra, amaçlarınız, sektörünüz doğrultusunda, küçük boyutlu siteyi mi yoksa büyük boyutlu siteyi mi tercih edeceksiniz ortaya çıkacaktır. Site boyutlarına göre SEO analizi konusunu avantaja dönüştürmek sizin elinizde.

 

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum