SEO Backlink Sorgulama Yöntemleri

Sitenizin backlink inşasını yapmaya devam ederken belli bir strateji ile hareket etmelisiniz. Aşırıya kaçarak arama motoru filtrelerine girmenizi ya da etkili backlink yapmadığınızda da geri dönüşümleri olmayan bir siteye sahip olmak istemezsiniz. Yaptığınız çalışmaları kontrol edip kendinizi, bulunduğunuz konumu görebilmeniz adına SEO Backlink Sorgulama için yöntemler bulunmaktadır. Onları değerlendirebilirsiniz. SEO çalışmalarınız için yerinde bir sorgulama olacaktır. Böylece bulunduğunuz konumu görerek, eksik ya da hatalarınızı düzeltme fırsatı bulmuş olacaksınız. Backlink inşanızda sağlam ve kalıcı bir şekilde ilerleyerek, kaliteli bir site olma yolunda size ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Kendinizi nerede görüyorsunuz, gerçekte bulunduğunuz yer neresi net bir şekilde deneyimleme imkanına sahip olacaksınız. Bu anlamda sizlere bu konuda yardımcı olacak, yönlendirebilecek yöntemleri tanıtmak istiyoruz.

 

SEO Backlink Sorgulama ile Backlink İnşasını Sağlam Oluşturun

 

link sorgulama, seomoz backlink, seo, backlink sorgulama

SEO Backlink Sorgulama için yaptığınız çalışmaları kontrol edip kendinizi, bulunduğunuz konumu görebilmeniz adına yöntemler bulunmaktadır.

 

SEO Backlink Sorgulama adına ilk paylaşacağımız sayfa Bing Backlink olacaktır. Bing üzerinden yapılacak sorgulama ile bing arama motoru botları verileri tespit edecektir. Tespit ettiği bilgilerle de siteye link veren tüm domainleri listeleyerek görebilirsiniz. Bu sorgulamada alt sayfa olarak değil sadece domain olarak yer almaktadır. “linkdomain:https://www.siteadi.com ile bing arama formatını kullanabilirsiniz. Sitenize ait tüm domain backlinklerini görebilirsiniz. Bununla birlikte bir siteden yapılan link çıkışlarını da görebilirsiniz. Bu sayede isterseniz rakibinizin link verdiği sitelerden link almaya çalışarak doğal bir çapraz backlink ağı oluşturmayı da deneyebilirsiniz. LinkFromDomain:siteadi.com

Başka bir SEO Backlink Sorgulama yöntemine bakacak olursak Google backlink karşımıza çıkmaktadır. Burada da sitelerin sadece dofollow backlinklerinin en kaliteli olanlarının listelendiği bir sorgulama olmaktadır. Son olarak önereceğimiz site,  arama motorlarını en iyi şekilde değerlendiren SEOmoz. Bu SEO aracını kullanarak bir siteye son 30 gün haricinde gelen tüm backlinkleri görebilmeniz mümkündür. Sitenize ait backlinkleri 2 farklı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu özellik ile siteye link veren domainlerin uzantılarına ait sonuçları da inceleyebilirsiniz.

  • Siteye gelen tüm backlinklerdir (inbound links) http://www.opensiteexplorer.org/links?site=www.siteadi.com
  • Siteye link veren domainler (linking domains) http://www.opensiteexplorer.org/domains?site=www.siteadi.com

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum