Nitelikli Backlink Nasıl Alınır?

Her sitenin SEO kriterleri açısından başlı başına öğrenmesi, yapması gereken unsurların başında Nitelikli Backlink gelmektedir. Sadece backlink yazmadığımızın farkındayız evet, çünkü çok sayıda ilgili ilgisiz backlink alımı hiçbir şey ifade etmeyeceği gibi sitenize kesinlikle zarar verecektir. Bunun için mümkün olduğunca siteniz için en uygun siteler aracılığıyla backlink almanız en sağlıklısı olacaktır. Detaylara geçmeden önce birçok sitenin yaptığı değerlendirmeden bahsetmek istiyoruz: Pagerank

Pagerank, temelde aranan farklı farklı anahtar kelimeler için bir sitenin değerini ölçmeye yarayan bir ölçümleme sistemi ya da link popülerliği puanı olarak ifade edilir. Arama motorlarının SEO kriterleri kapsamında sitelerin değerinin ölçüldüğü puan verildiği bir konudan bahsediyoruz. Öyle bir konu ki aldığınız Nitelikli Backlink sitenize ne kadar değer katar, puan kazandırır, işte bu öğelerin değerlendirildiği sistemin işleyişine göz atalım. Sitelerin çoğunlukla Pagerank Değeri yüksek siteleri bularak backlink verme yarışına girmesini doğru bulmuyoruz. Bunu Pagerank değerinin kolay bir şekilde manipüle edilmesinden ve buna bağlı olarak da sitelerin gerçek değerlerinin ortaya çıkmamasına bağlıyoruz. Aslında en önemli nokta, Pagerank değeri yüksek olup sitenizle alakasız olan sitelerden backlink almanız size gerçek anlamda bir şey kazandırmayacaktır. Öncelikle Pagerank değeriniz yükselebilir ancak SEO kriterleri açısından etkisi olmayacağı için boşuna bir uğraş olarak yerini alacaktır. Buna karşın, Pagerank değeri düşük olup içeriklerinizle alakalı olan bir siteden backlink almanız inanın daha faydalı olacaktır.

Nitelikli Backlink için Doğru Adımları İzleyin

backlink almak, mozrank, nitelikli backlink, page authority, pagerank, seo, seo optimizasyonu

Nitelikli Backlink her sitenin SEO kriterleri açısından başlı başına öğrenmesi, yapması gereken unsurların başında gelmektedir.

 

Görüldüğü gibi Pagerank sağlıklı işleyişini yitirmiş olduğu anda Trustrank ortaya çıkmıştır. Ki SEO optimizasyonu ile aslında direkt bağlantısı bulunmaktadır. Benzer içerikli sitelerden alınacak backlinklere göre değeri artış göstermektedir. Ancak Trustrank ölçümlemesinin de doğru bir şekilde yapılamaması nedeniyle en yakın sonucu verecek ölçümleme sistemini kullanmanızı öneriyoruz. Nitelikli Backlink ve sitelerin puanı, değerlendirilmesi için en iyi sonucu alabileceğiniz sistem Mozrank algoritmasıdır. Mozrank algoritması için Firefox eklentisi olan search status eklentisini https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/searchstatus/ adresinden bulabilirsiniz. Eklentinin sağladığı hizmetleri söylememiz gerekirse, araştırdığınız sitenin kendi anahtar kelimesindeki google pozisyonu, Mozrank değeri ve Page Authority değeridir. Sonuç olarak sitenizin içeriğiyle alakalı olduğunu düşündüğünüz ve sitenin kalitesini ölçerek hareket etmenize yardım ederek, backlink alıp almamanızda size yol gösterecektir. Backlink alacağınız sitenin SEO kalitesi de sizin oluşturduğunuz backlinkte görülecektir.

1 Comment

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum