Keyword Optimizer Ne İşe Yarar?

Keyword Optimizer Ne İşe Yarar?

İçerik ya da yazı oluştururken, tüm arama motorlarının ve internet kullanıcılarının daha fazla ilgisini çekmek adına en çok kullanılan anahtar kelimeler kullanılıyor. SEO adına en etkili sunum nasıl olacaksa ona ağırlık verilirken, bazen de anahtar kelimelerin vurgulanması gözden kaçmaktadır. Bunun önüne geçmek adına wordpress tabanlı siteler için güzel bir eklentisi olan Keyword Optimizer devreye giriyor. Bunu Site içi SEO optimizasyonu çalışmalarını güçlendirmek adına yapıldığını düşünebilirsiniz.

WordPress’i tercih ederek site kuran kişiler için ideal olan Keyword Optimizer eklentisi ile belirttiğiniz sayıdaki anahtar kelimelerinizi kalın, italik ve altı çizili olmak üzere 3 farklı şekilde oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz anahtar kelimeleriniz, böylece, yazılarınız ve içeriklerinizle beraber tüm sayfalarınızda da vurgulanarak ortaya çıkmış olacaktır ki SEO çalışmanıza etkisini tahmin edebilirsiniz. Arama motorlarının bahsedilen konularla ilgili esas olan anahtar kelimeleri vurgulanmış, algıda fark yaratan şekilde gördüğü zaman, söz konusu siteyi olumlu yönde değerlendirecektir. Sadece arama motorları mı? Tabii hayır. İnternet kullanıcıları olarak bizlerin de algılarını etkileyen vurgulu, kalın, italik ya da altı çizili kelimelerin olduğu siteler daha fazla dikkatimizi çekiyor. En son haliyle Keyword Optimizer güncellenmiş haliyle anahtar kelimelerinizi kırmızı ve mavi renkli ayarlamanız da mümkün hale gelmiştir.

 

 Keyword Optimizer Kurulumu

 

altı çizili, italik, kalın, keyword, keyword optimizer, seo optimizasyonu, seo

Keyword Optimizer eklentisi ile belirttiğiniz sayıdaki anahtar kelimelerinizi kalın, italik ve altı çizili olmak üzere 3 farklı şekilde oluşturabilirsiniz.

 

Söz konusu Keyword Optimizer eklentisini indidikten sonra, WinRAR programı ile içinde bulunan  klasör RAR’dan çıkarılır. Çıkarılan klasör, herhangi bir FTP yöneticisi ile siteye bağlanarak wp-content/plugins/ dizinine gönderilir. Bu işlemden sonra Admin paneli aracılığıyla eklentiler sayfasına girilerek, eklenti aktifleştirilir. Eklenti ayarları için de Eklenti ayar sayfası açılır. Buradan istenilen anahtar kelimeler eklenebilir ve ayarları düzenleyebilirsiniz.

Sizlerin de kolayca görebildiği gibi bahsettiğimiz Keyword Optimizer eklentisini kurmakta herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bunun yanı sıra WordPress alt yapısıyla oluşturduğunuz sitenizin SEO çalışması için faydalı olacak bir uygulamayla gerek sitenizi ziyaret eden kişilerin, gerekse de tüm arama motoru botlarının fazlasıyla dikkatlerini çekmiş olacaksınız. Sahip olduğunuz temel anahtar kelimelerinizin bir tanesinin bile gözden kaçmasını istemiyor ve dikkat çekip SEO uyumluluğu için çalışıyorsanız bu eklenti tam size göre olacaktır.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum