Hızlı İndexlenme İçin Tercih Edilen Siteler

Hızlı İndexlenme İçin Tercih Edilen Siteler

İndexlenme dediğimizde, basit ve genel anlamıyla, web sitenizin Google dâhil tüm arama motorlarının arama sonuçlarında çıkarılmasını anlayabilirsiniz. Sitenizin daha hızlı bir şekilde indexlenmesi için bazı önemli site ve yöntemleri bilmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bu site ve yöntemler aracılığıyla sitenizin normale oranla daha hızlı indexlenmesi sağlanarak, hedef kitlenize ulaşmanızı ve etkileşime geçmenizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda SEO konusunda da olumlu yönde bir katkısı olacaktır.

Sitemap, İmleme Siteleri, Ping Siteleri, Sosyal Medya, Özgün İçerik,

Web sitesi sahibi olan kişileri bırakın, tüm internet kullanıcıları özgün ve güncel içeriğin önemini öyle anladılar ki, en ufacık benzerlik ya da kopyayı, size özgü anlatımı olmayan hiçbir içeriği kabul etmiyorlar.

  • Özgün İçerik

Web sitesi sahibi olan kişileri bırakın, tüm internet kullanıcıları özgün ve güncel içeriğin önemini öyle anladılar ki, en ufacık benzerlik ya da kopyayı, size özgü anlatımı olmayan hiçbir içeriği kabul etmiyorlar. Bunu fark edip takibini çok iyi yapan arama motorları gereken değeri veriyorlar. Ve sıralamanın gerilerine düşürerek bunu kanıtlıyorlar. Dolayısıyla içeriklerinizin kalitesine her zaman önem verin.

 

  • Sosyal Medya

Günümüz teknoloji ve internet dünyasında sosyal medyanın hızını ve etkisini kimse kontrol edememekte. Dolayısıyla kontrol etmenin içeriğini değiştirip sitenizin avantajına kullanabilirsiniz. Gerek kendi sosyal medya kanallarınızı kullanarak gerek müşteri ve diğer kişi/ kurumlara ait popüler sosyal medya hesapları aracılığıyla etkileşimi arttırabilirsiniz. Böylece hitap ettiğiniz kitlenin çemberini genişletebilirsiniz.

 

  • Ping Siteleri

Sitenize yeni eklediğiniz içeriklerinizin indexlenme süreci çin hemen yapabileceğiniz başka bir adım da ping sitelerini kullanmaktır. Paylaşılan yeni içerikleri arama motorlarına ileten siteler olarak adlandırabiliriz. Burada yapmanız gereken şey, her yeni içeriğinizi ping sitelerini kullanarak arama motorlarına göndermeniz, emin olun faydalı olacaktır.

 

  • İmleme Siteleri

Bahsettiğimiz imleme siteleri çok fazla ve aynı orandaki hızda içerik barındırdığı için, bu siteleri Google sürekli takipte tutmaktadır. Yani botlar sürekli imleme sitelerindedir. Bu önemli nokta da sizin içeriklerinizin hızlı indexlenmesi için bulunmaz bir fırsat olarak karşınıza çıkmaktadır.

 

  • Sitemap

 

Web sitenize site haritası olarak adlandırılan sitemap bölümünü eklemeniz, arama motorlarının sitenizin indexlenme hızını oldukça arttıracaktır. Arama motorlarına hakkınızdaki bilgilerin iletilmesi hem indexlenme hızınız hem de site değeriniz açısından puan kazandıracaktır. SEO kriterlerinden birisini de gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

  • Linklerinizi Google Arama Sonuçlarına Ekleyin

Birçok web sitesi sahibinin yaptığı ama bir kadar site sahibinin pas geçtiği son bir önerimiz var ki sitenizin indexlenmesine yardımcı olacak bir araç olarak gösterebiliriz. Yeni bir içerik girdiğinizde, Google’da içeriğinizi aratın. Çıkan sayfaların en alt kısmında yer alan “Memnun kalmadınız mı? Daha iyisini yapmamıza yardımcı olun.” Yazısını tıklayarak içeriğinizin linkini ekleyebilirsiniz.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum