Dosyaların SEO Uyumlu Hale Getirilmesi

Dosyaların SEO Uyumlu Hale Getirilmesi

Sitenizin SEO uyumu konusunda yaptığınız her çalışma, her SEO kriteri ayrı bir özen istemektedir. Her zaman söylediğimiz gibi Site dışı SEO çalışmalarından önce Site içi SEO çalışmalarının yani SEO optimizasyonu konusunun tam anlamıyla yapılması gerekiyor. Sitenizde var olan tüm detayların, menülerinden sayfa düzenlerine kadar SEO Uyumlu olmasının önemi her geçen gün artıyor. SEO Uyumlu hale getirilmesi gereken unsurlardan birisi de dosyalarınızdır. Sitenize yüklerken yapacağınız düzenlemelerle sitenizin SEO uyumluluğuna katkıda bulunabilirsiniz.

Arama motorları sitelerin SEO uyumuna bakarken söz konusu sitenin en küçük içeriğini, detayını bile indexleme durumunda olduğu için, sitelere yüklenen dosyaların düzenlenip aktarılması da o kadar önemli olmaktadır. SEO Uyumlu dosyaların bile arama motoru sonuçlarında fark yaratmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Dosyalarınız Nasıl SEO Uyumlu Hale Gelir?

 

office dosyalarını optimize etmek, pdf optimize, seo uyumlu dosya, word optimize, seo optimizasyonu

SEO Uyumlu hale getirdiğiniz dosyalarınızla SEO döngüsü olması gerektiği gibi devam edecektir.

Sitenizde sayfalarınızdaki konumlarına göre farklı formatlarda dosyalar yer almaktadır. Bunlar arasında Word (.doc ), PDF, powerpoint (.ppt) gibi örnekleri yazabiliriz. Dosyalar da anahtar kelime, başlık gibi detaylarla düzenlendiğinde site, SEO optimizasyonunda etkili bir rol oynayarak SEO Uyumlu hae gelecek, arama motoru sonucu ve sıralamalarında kullanıcıların karşısına daha fazla çıkacaktır. Bunun da nasıl yapılacağını örnekle açıklayalım. 2007 office Word dosyasını açarak başlayalım:

Oluşturulan word dosyasına site-haritası-nedir.docx ismini verelim. Ve dosyayı açalım. Menü à Hazırla à Özellikler bölümünden; ‘yazar’, ‘başlık’, ‘konu’, ‘anahtar sözcükler’, ‘kategori’, ‘durum’ ve ‘açıklamalar’ yazan ve dolduracağımız bir ekran gelecektir. Başlık olarak belirttiğimiz kısımları dolduralım ve kaydedelim. Bu şekliyle sitenize yükleyerek, dosyanın linki verilip arama motorlarının ulaşmasını sağlamalısınız. Böylece SEO Uyumlu hale getirdiğiniz dosyalarınızla SEO döngüsü olması gerektiği gibi devam edecektir. Bahsetmiş olduğumuz işlemleri tüm Office dosyaları ve pdf dosyaları için gerçekleştirebilirsiniz ve en yüksek seviyede SEO optimizasyonu da sağlanmış olur. Sitenizin SEO Optimizasyonu için gereken tüm unsurların teker teker elden geçirilip atlanmaması gerektiği ve SEO Uyumlu hale getirilene kadar çalışmaların yapılması gerektiğini yansıttığımızı düşünüyoruz. Mümkün olduğunca belirtilen detaylar üzerinde durulup gereken özenin gösterilmesi halinde arama motoru sonuçlarında yükselişe geçebileceksiniz.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum