BreadCrumb NavXT Nedir?

Google her geçen gün kullanıcı dostu olan sitelere daha fazla önem verirken, bunun farkında olan tüm sistemler de buna uygun olarak yeni uygulama ve eklenti üzerinde çalışıyorlar. Özellikle SEO Optimizasyonu için faydalı olan bir WordPress eklentisinden bahsedeceğiz: BreadCrumb NavXT Sitenizi ziyaret eden tüm ziyaretçilerinize iyi bir yönlendirme ile karşıladığınız zaman, kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacağınız gibi, istediği kategori veya sayfa geçişlerine daha hızlı karşılık vermeyi sağlamış olacaksınız. Bu pratik yönlendirme sayesinde de kullanıcıların da ya da başka deyişle ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla zaman geçirirken, ilgisini çeken diğer sayfalara da hemen ulaşmış olacaklar.

BreadCrumb NavXT eklentisinin temeli ve kullanım kolaylıklarından bahsedecek olursak, isminin ekmek kırıntısı anlamına geldiğini ve Hansel ve Gratel’in hikayesine dayandığını en başta söyleyebiliriz. Buradan çıkarak, siteye gelen ziyaretçilerin yollarını daha hızlı ve pratik bir şekilde bulmalarını amaçladığı ortadadır. Sitenizin SEO optimizasyonunu arttırmada etkili olan söz konusu eklenti, sitenizde ziyaretçileriniz için faydalı bir sistem kurduğunuz için Google’ın gözünde ciddi anlamda bir değer artışı olacağını görebilirsiniz. Sonuçta, sitenize gelen ziyaretçilerinizin gezindikleri sayfaları ya da aradıkları konu ve sayfaları bulmalarında ne kadar basit, anlaşılır bir yol izlerseniz, aslında Google botlarına da o derece kolaylık sağlamış olursunuz.

 

BreadCrumb NavXT Özellikleri

 

breadcrumb navigasyonu, breadcrumb navxt eklentisi, breadcrumb nedir, google breadcrumb navigasyonu, wordpress breadcrumb

BreadCrumb NavXT Sitenizi ziyaret eden tüm ziyaretçilerinize iyi bir yönlendirme ile karşıladığınız zaman, kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacağınız gibi, istediği kategori veya sayfa geçişlerine daha hızlı karşılık vermeyi sağlamış olacaksınız.

 

Hiyerarşik düzende navigasyon linklerinin oluşturulmasını ifade eden BreadCrumb NavXT ziyaretçilerinizin daha sitenize bile gelmeden arama motorlarında çıkan linkleriniz üzerinden istediği sayfa ya da konulara direkt navigasyonu kullanabileceklerdir. Sonuçta sitenizde etkinleştirdiğiniz BreadCrumb NavXT arama motoru sonuçlarında da gözükecektir. WordPress eklentisi olarak ortaya çıkan eklenti Anasayfa > Kategori Adı > Alt Kategori Adı > Sayfa Adı şeklinde görüntülenmektedir. Böylece her ziyaretçi,  Anasayfa dâhil kategori ve sayfalardan hangisine hemen gitmek istiyorsa üzerini tıklayıp o bölüme direkt geçebilir. Bu yolla site içi linklemeye de katkıda bulunulmuş oluyor. Bahsettiğimiz detaylar birleştiğinde de,  SEO Uzmanı kişiler tarafından eklenti, SEO konusunda çok yararlı bulunmaktadır.

BreadCrumb NavXT Kurulumu

BreadCrumb NavXT eklentisini indirdikten sonra, WinRAR programı ile içindeki klasör RAR’dan çıkarılır. Ve çıkarılan klasör,  herhangi bir FTP yönetici aracılığıyla sitenizde bulunan wp-content/plugins dizinine gönderilir. Admin paneli üzerinden Eklentiler sayfasına gidilerek eklenti aktifleştirilir. Burada eklenti kurulumu bitmiş gözükse de aşağıda yer alan kodu sitenize eklemeniz gerekecektir.

<?php

if(function_exists(‘bcn_display’))

{

bcn_display();

}

?>

1 Comment

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum