WordPress Seo için İpuçları

Sitenizin SEO çalışmaları her koldan yapıldığında ancak başarılı bir süreç yaşanmakta ve arama sıralamalarında üst sıralara çıkılmaktadır. WordPress hazır paketi kullanan site sahipleri ve webmasterlar SEO uyumluluğunu yakalamak için birçok eklenti ve uygulama kullanmaktadırlar. Eklenti ve uygulamalar etkin bir şekilde kullanıldığı takdirde WordPress Seo optimizasyonu sağlamada büyük bir yol kat edilmektedir. Tabii ki sadece eklentilerle sitenin etkin kullanımı mümkün olmamaktadır. Organik, güncel yapılacak makale, backlink gibi çoğaltabileceğimiz çalışmaların olması gerekir. Eklentiler ve uygulamalarla da birleşince tam bir uyum gerçekleşecektir.

Amacımız WordPress Seo çalışmaları yaparken, yapılan çalışmaların arama motoru optimizasyonu ile maksimum düzeyde anlaşmalarını sağlamaktır. Özellikle herhangi bir araç kullanmadan yapılacak etkili olacağını düşündüğümüz unsurlardan bahsetmek istiyoruz. Title olarak bildiğimiz başlığın her sayfada farklı olması gerekir. Ana sayfanızda bulunan ve sitenizin ana ismini oluşturan kelime bütününü her sayfanızda olmaması gerekir. Yazdığınız yazının başlığı – ana sayfanızdaki ana isminizi oluşturan kelime olmalıdır.

WordPress Seo çalışmalarında üzerinde durulan ama çoğu zaman doğru yapılmayan yazı etiketlerini de unutmayın.  Bazen etiket bile kullanılmadığını görmekteyiz. İhmal etmeyin. Yazı etiketleriyle ilgili şunu açıklıkla belirtebiliriz. Yazılara gereğinden fazla etiket kullanımına da şahitlik ediyoruz. Çoğu gereksiz ve fazla olmaktadır. Etiket sayısının fazla olmasıyla arama motoru optimizasyonu arasında çok da doğru orantı bulunmuyor. Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmayı hedefleyen siteler, bu nedenle kendilerini alt sıralarda bulabilmekteler. Her yazıda aynı etiketlerin kullanımı da doğru değildir. Mümkün olduğunca her yazıda farklı etiket kullanmaya özen göstermelisiniz. Sonuçta bir yazıda kullandığınız etiketler site haritasına eklenmektedir. Bir daha eklemeniz yararlı olmayacaktır.

WordPress Seo için Küçük Detaylar, Büyük Önem Taşıyor

 

wordpress seo nasıl yapılır, wordpress seo çalışması, wordpress seo nedir

WordPress Seo çalışmaları yaparken, yapılan çalışmaların arama motoru optimizasyonu ile maksimum düzeyde anlaşmalarını sağlamak amaçlanır.

 

Yazılarınızda kullandığınız etiketlerin her sayfada görülmesi, WordPress Seo için yapabileceğiniz güzel bir hamle olacaktır. Bazı site ve bloglar, sayfalarında etiketlere yer vermemektedir. Ama bu konuda yanılmaktadırlar. SEO bazında daha fark edilebilir bir site oluşturmak için anasayfa dâhil tüm sayfalarda gösterilmelidir. Sadece yazının başlığı ve eklendiği tarihin yer aldığı sayfaların etkisi tartışılır durumdadır. Oluşturduğunuz yazılarınız için kategoriler belirlemelisiniz. Hatta belirlemekle kalmayıp yazınıza uygun bir kategori belirlemeniz iyi olacaktır. Sadece Genel gibi bir kategori ismi belirleyerek tüm yazıları tek bir kategoriye eklememeye özen gösterin.

Bunların yanında WordPress Seo konusunda önemli olabilecek bir diğer konu da 404 hatalarını başta Google olmak üzere çoğu arama motoru benimsemez. 404 sayfanızı ana sayfa kodlarınızla eşleyebilir ya da ana sayfanıza yönlendirebilirsiniz. Ayrıca son ekleyeceğimiz detay da diğer bloglarla link değişimi yapabilmenizdir. Böylece diğer bloglarda indekslendiğinden sayfalarındaki sitenizin bilgileri de Google tarafından algılanacaktır. Böylece diğer blogların adları yazıldığında sizin sitenizin linkinin de çıkma olasılığı artacaktır. Bahsettiğimiz unsurlara dikkat ettiğinizde kendi kontrolünüz dahilinde SEO uyumunu sağlamada katkıda bulunmuş olursunuz.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum