Contextual Related Posts Eklentisi

WordPress tabanlı bir web siteniz varsa eklediğiniz yazı ve içeriklerin altına benzer yazılar bölümü ekleyebilirsiniz.  Bahsettiğimiz eklenti Contextual Related Posts eklentisidir. Söz konusu eklenti ile istediğiniz benzer yazıları seçip istediğiniz yazıya koyabilirsiniz. Benzer yazıları beslemelere de ekleyebilirsiniz. İndex güncelleyebilir, kategori ve sayfaları pasifleştirebilirsiniz. Ziyaretçilere yardımcı olacak yönlendirmeler olacağı için SEO konusunda yararlı olacaktır.

Contextual Related Posts, yayınların başlıklarının içeriğine dayalı olup, bunları daha alakalı ve okuyucularınız için daha ilgi çekici hale getirmektedir. Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinizi koruyacak, hemen çıkma oranlarını azaltmanızı sağlayacak ve eski girişleri de yenilemenize olanak tanıyacaktır. SEO puanınızı olumlu yönde etkileyecektir. Küçük resimler, kısa kodlar, içeriksel ilgili mesajlar, önbellekleme, widget’lar, özel posta türleri ve CSS stilleri desteği ile WordPress için en zengin içerikli yayın eklentilerinden birisi olmaktadır. Ayrıca bahsettiğimiz eklenti WordPress 3.0 veya üstü sürümleri için geçerlidir.

 

Contextual Related Posts, contextual related posts wordpress, contextual related posts eklenti, contextual related posts nasıl yapılır, contextual related posts kurulumu

Contextual Related Posts, yayınların başlıklarının içeriğine dayalı olup, bunları daha alakalı ve okuyucularınız için daha ilgi çekici hale getirmektedir.

 

Contextual Related Posts Eklentisine Ait Kilit Özellikler

Otomatik: CRP, sitenizde ilgili yayınları görüntülemeye başlayacak ve eklentiyi etkinleştirdiğinizde içerikten sonra otomatik olarak beslenecektir. Şablon dosyalarını düzenlemeye gerek yoktur.

Widgetlar: İlgili yayınları temanızın widget alanına ekleyin. Çok sayıda seçenek mevcuttur.

Kısa kod: Yayınlarınızı, yazı içeriğinde istediğiniz yerde görüntülemek için [ crp ] (boşluk yok) kullanın.

Algoritma: İlgili yayınları, başlığa ve / veya mevcut yayının içeriğine göre bulabilirsiniz.

Önbellekleme: Ziyaretçiler sitenize göz attıkça ilgili yayınlar otomatik olarak önbelleğe alınacaktır.

Özel İçerik Türleri (Custom Post Type): Benzer yazılar, yayınları, sayfaları, ekleri veya diğer özel içerik türlerini eklemenizi sağlar.

Küçük Resim:

  • WordPress yazıların küçük resimlerine izin verir
  • Gönderinizdeki ilk resim, küçük resim olarak görüntülenecek şekilde otomatik olarak alınır.
  • Küçük resmin URL’sini WordPress meta alanları aracılığıyla manuel olarak girebilirsiniz.
  • Resimleri yeniden boyutlandırmak için timthumb’u kullanabilir veya içerik resimlerini yeniden boyutlandırmak için kendi filtre işlevinizi kullanabilirsiniz.

Stiller: Özel CSS stillerinizi WordPress Yönetici alanından girerek belirleyebilirsiniz.

Contextual Related Posts Kurulumu

Her zaman tüm eklentiler için yaptığımız gibi eklentiyi indirip, WinRAR programı aracılığıyla içindeki klasörü RAR’dan çıkarın. Çıkan klasörü, herhangi bir FTP yöneticisi ile sitemize bağlanıp /wp-content/plugins dizinine gönderin. Admin panelinden Eklentiler sayfasına girerek eklentiyi aktifleştirebilirsiniz. Contextual Related Posts eklentisinin ayarları için admin panelindeki sol bölümde yer alan Ayarların alt menüsü olan Contextual Related Posts sayfasına girmeniz yeterlidir. Gelecek ekranda, en üstte bulunan kutucuğa içeriğinize benzer yazı sayısını girebilirsiniz. Bir altındaki alandan ise “Benzer Yazılar” yazısını değiştirebilirsiniz. 3. sırada yer alan geniş yazı kutusuna ise devre dışı kalacak kategorileri yazabilirsiniz.

 

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum